Yüreğindeki sevgi-1

Yüreği güzel insanlara…

Dünyanın en güzel yüreğini sahip olduğunu iddaa eden bir gençle yanıldığını gösteren kişinin hikayesi.

Yüreğinde sevgi taşıdığının kanıtı

En güzel yürek

Bir zamanlar, genç bir adam küçük bir şehir meydanında durmuş, yüksek sesle yüreğinin o civarın en güzel yüreği olduğunu iddaa ediyordu.

Etrafına toplanan insanlar,onun elinde tuttuğu yüreği görünce hayranlık sesleri çıkardılar.

Gerçekten de kusursuz bir yürekti gencin yüreği.

Üzerinde en küçük bir çizik veya buruşukluk bile yoktu.

Herkes aynı ağızdan doğruladı: Evet, kesinlikle gencin yüreğinden daha güzel bir yürek görmemişlerdi!

Onların desteğini alan genç, daha yüksek sesle yüreğiyle övünmeye ve gururlanmaya başladı.

Derken, kalabalığın içinden yaşlıca bir adam sıyrıldı ve gence doğru yaklaşıp şöyle dedi: “Korkarım, senin yüreğin benimki kadar güzel değil, genç arkadaşım!”

Güçlü atıyordu, ama üzeri yara bere ile doluydu, kimi kısımları kopmuş ve oraya konulanlar tam uymadığı için çıkıntılar oluşmuştu.

Dahası, bir sürü köşesinde boşluklar vardı. Belli ki, buralardan kopan parçaların yerine bir şey konulmamıştı.

Bu yüreğe bakan herkesin aklına aynı soru geliyordu: Bu adam nasıl olurda en güzel yüreğin kendisininki geliyor söyleyebiliyordu?

Genç adam, kalabalağın sözcüğünü üstlenip yaşlı adamın yüreğine bakıp güldü:

“Şaka yapıyor olmalısın amca!” dedi. “Bir senin yüreğine bak, bir benimkine. Seninki, çiziklerle, yaralarla, gözyaşlarıyla dolu; benimki ise tertemiz ve bir çizik saf yok üzerinde.”

“Evet!” dedi yaşlı adam. “Seninki güzel görünüyor, ama dünyaları versen yüreklerimizi değişmem.” Sonra kendi yüreğini gence uzatıp anlatmaya başladı:

“şu yaralar, çizikler varya, onlardan biri sevgimi verdiğim bir insanı temsil ediyor. Her birine yüreğimin bir parçasını koparıp verdim.

Onlar da kendi sevgilerine verdiler bana. Yüreklerinden koparıp verdikleri parçaları kendi yüreğimdeki boşluklara ekledim.

Ama parçalar tam tamına oturmadığı için bazı yerleri çıkıntılar oldu.Böylesi daha iyi , çünkü çıkıntılar, parçaların tam uymayışı bana paylaştığım sevgileri hatırlatıyor.”

“Şu köşelerdeki boşluklara gelince, onlar karşılıksız sevgilerimden başka bir şey değil. Ben sevgimi verdim, ama karşılığını alamadım.

Kim bilir, günün birinde belki o köşeler de dolacak. Ama yine de, bana insanları karşılıksız sevmeyi hatırlattıkları için hoşuma gidiyor.”

“Şimdi söyle bakalım delikanlı, gerçek güzelliği anladın mı?”

Gözyaşları yanaklarından süzülen genç adam yaşlı adama doğru yürüdü. Elindeki yüreğinden bir parça koparıp titreyen ellerle karşısındaki adama uzattı.

Yaşlı adam sevgi ikramını kabul edip o parçayı yüreğine ekledi. Sonra yaralı bereli yüreğinden bir paça alıp genç adamın yüreğindeki boşluğa yerleştirdi.

Parça oraya tam oturmadı, yüreğinde girintiler çıkıntılar ortaya çıktı.

Genç adam yüreğine baktı, eskisi kadar mükemmel değildi belki, ama çok daha güzeldi. Çünkü, yaşlı adamla paylaştığı sevginin işareti duruyordu üzerinde.

İki insan sevgiyle kucaklaştılar, sonra kol kola kalabalığı yararak uzaklaştılar.

YÜREĞİNDEKİ SEVGİ

Yüreğindeki Sevgi hikayesi için

Sevgi ile ilgili hikayeler için https://www.birhikaye.com/sevgi-hikayeleri/hikaye.asp

İnsanları hayata bağlayan şey sevgidir. Yüreğinizde sevgiye daha çok yer açın.https://www.iyiogretmen.com/roseun-hikayesi/okul/

Cevap bırakın